Литературни премиери, бестселъри и много интересни заглавия представят от книгоиздателска къща “Труд” на започналата в понеделник Алея на книгата в столицата.
Дебют на Алея на книгата прави детската писателка Стефани Буде. Нейната поредица за забавния готвач господин Сладтракакиш и мързеливия му котарак Петмез вече десет години очарова децата по света. В първата история “Г-н Сладтракакиш и пиратите” готвачът се подготвя за новата си работа на „Морска змия”. Мечтата му да готви на луксозен круизен кораб се сгромолясва, когато се натъква на куп пирати, и тутакси съжалява, че е приел предложението. Присъединете се към господин Сладтракакиш и мързеливия му котарак Петмез, докато търсят съкровище и се научават да не съдят за един пират по превръзката на окото му.
Стефани Буде е родена в Англия, но живее в Нова Зеландия. Написала е над 40 детски книжки и няколко историческо романа за възрастни. Поредицата за Сладтракакиш стартира през 2013 година и вече има сериозни успехи с нея.
Още една книга излиза премиерно за Алея на книгата - “Приказки и легенди за българските иемна” от Лилия Старева. В нея са събрани интересни факти, приказки, легенди и предания за най-популярните имена с български произход. “Ако е вярно, че името, това е човекът, цялата тази чудна българска приказка пазим чрез имената си и в същото време сме подвластни на нея, защитаваме я. Тя също ни защитава”, казва авторката. Как пазят и закрилят имената Мария, Христо, Иван, Георги, Димитър, Илия, на християнските светци чудотворци? Каква царственост, сила и мъжество носят имената на Кубрат, Аспарух, Тервел, Омуртаг, Крум, Борис, Асен, Калоян, Самуил, ханове и царе, положили основите и защитили честта българска? Каква магическата сила и издръжливост има в имената Стоян и Стоянка? Как предпазват „страшните“ имена – Вълчо, Черньо, които отблъскват, залъгват, плашат и гонят надалече злото?
Нов тираж на луксозното издание “Камасутра” от Ватсаяна Маланага също излезе за Алея на книгата. Изданието на КК “Труд” е в оригиналния и най-пълен вариант на един от най-дискутираните и експлоатирани текстове на древността – древноиндийската библия на любовното изкуство.
Алея на книгата е открита до 12 септември, всеки ден до 20 ч. Щандът на издателство “Труд” е с номер 10.
Коментари (0)
Вашият коментар