Идеята е на триеналето на плаката, който има четвъртвековна колекция
Близо 100 музикални вариации „оживяват пред очите“ на зрители и случайни минувачи край Националната Музикална Академия „проф. Панчо Владигеров“ и край Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София.
Тези знакови за музикалната култура локации са домакини на две външни изложби, представящи плакати за танц, класическа музика и джаз.
Симбиозата между интерпретация и провокация - едни от най-силните импулси в изкуството намират естествен и ефектен израз в плакатите, посветени на музиката.
Не случайно темата МУЗИКА присъства трайно както в историята на съвременния плакат, така и в колекцията на международното триенале на сценичния плакат - София.
Формирана през последните 26 години, колекцията на триеналето е най-богата у нас сбирка от български и световни плакати и съдържа забележителни образци, посветени на прочути майстори и експериментатори; на нови или на утвърдени форуми, дело на някои от най-влиятелните световни плакатисти, а също и на млади, дебютиращи автори. Представяйки автори и събития от различни точки на планетата, изложбите водят зрителите през необятните пространства на визуалното и музикалното изкуство.
Националната Музикална Академия „проф. Панчо Владигеров“,
бул. „Евлоги Георгиев“ 94, ПЛАКАТИ ЗА танц - част от изложбена поредица в чест на 100 годишнината от създаването на НМА;
Националното музикално училище „Любомир Пипков“,
ул. „Оборище“ 17, Класика&джаз
Изложбите продължават до 30 октомври и са част от кампанията ПОСТ ПОСТЕР, чиято цел е да върне качествения и стойностен плакат в градската среда, начинание, което Триеналето осъществява с подкрепата на направление „Активни публики“ на Столична програма „Култура“ - 2021.
Коментари (0)
Вашият коментар