Бербо събира подписи за нов конгрес

Бербо търси подкрепа от клубовете

Димитър Бербатов започва нова обиколка из България с цел събиране на подписи за новия конгрес на БФС. Целта на Бербо е да получи подкрепата на една трета от клубовете, като по този начин една от задължителните точки на форума отново ще бъде избор на нов президент. В противен случай в дневния ред на конгреса не се планира гласуване за шеф. До момента около 40 клуба са се свързали с екипа на Бербатов и са заявили подкрепа за опозицията срещу Борислав Михайлов. Право на глас на конгреса имат около 500 клуба, което значи че Бербо трябва да събере близо 170 подписа.

Неговият съмишленик Петър Величков продължи с атаките към настоящото ръководство на БФС. Той разкри и смущаващи подробности за наемателите на базата в Бояна.

"За март месец е насочен редовен конгрес - заяви Величков пред БНТ. - Клубовете се организираха и започнаха подписка за това конгресът да бъде изборен и да премине по определен дневен ред. Ние ще окажем съдействие за събирането на подписка и по този начин да се сложи край на цялата история. В момента тече проверка за безстопанственост и за начина, по който се управлява Националната футболна база. Михайлов обяви в блога си, че няма такава проверка, и обвини Бербатов в неистина. Аз ще го попитам кое е неистина, когато я има тази прокурорска проверка за безстопанственост. Това не е просто запитване. БФС не си събира средствата от наемателите на националната футболна база. Един наемател изчезна с над 200 хил. лева задължения. БФС осъди този наемател, само за 80 хил. лева, но не може да вземе нищо. Всичко се повтаря и с новите наематели. Трупаха се големи задължения, месеци наред не бяха плащани наеми."

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
6 гениални приложения на черупките от яйца
Тирамису с остатъци от козунак
Мария Илиева: Благодарение на вярата може да се намери път към себе си
Стенли представя нов албум с голям концерт в София
Учени с помощта на лазера Оз откриха нов цвят

Напишете дума/думи за търсене