„Прокрустовото ложе” от Насим Никълъс Талеб

Този сборник с афоризми и размисли изразява основните идеи на Насим Никълъс Талеб по съвсем неочакван начин.

Книгата представя възгледите на автора за страничните ефекти на съвременната цивилизация - промяната на хората заради технологията, разочарованието, че реалността не съответства на икономическите модели, измислянето на заболявания, за да се продават лекарства, дефинирането на интелигентността като успех в класната стая и убеждението, че трудовата заетост не е робство.

Закачливи и непочтителни, с рядко съчетание от остроумие и мъдрост, тези афоризми ще ви изненадат като ви разкрият самозаблудите, с които сте живели, но никога не сте съзнавали.

„Най-яркият мислител в света."
- Брайън Епълярд, The Sunday Times (Лондон)
„Уникален и блестящ."
- Нийл Фъргюсън, Los Angeles Times
„Стилът му дължи толкова на Мишел дьо Монтен, колкото и на Стивън Колбърт."
- The Wall Street Journal
„Изключителен пророчески глас."
- GQ

Насим Никълъс Талеб е есеист по проблемите на неопределеността, вероятността и познанието. Има магистърска степен по бизнес администрация от бизнес училището „Уортън" и е доктор на науките на Парижкия университет. Преподава в Courant Institute of Mathematical Science в Нюйоркския университет, както и в университета „Амхърст" в Масачузетс.

Тълкувание на скритата роля на случайността в живота и на пазара, първата книга на Талеб „Надхитрени от случайността" се превръща в световен бестселър, публикуван на над 20 езика, и обявен от Amazon.com и Financial Times за „бизнес книга на годината".
Автор е и на книгата „Черният лебед", която се задържа в списъка на бестселърите на „Ню Йорк таймс" повече от година и се превърна в интелектуален, социален и културен стандарт.


ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене