Париж, 1940 г. Нацистите дори и не предполагат, че младата студентка по изкуствата Елиан Дюфор разбира немски. Убедени, че тя просто каталогизира произведенията в музея “Лувър”, те не крият особено усърдно факта, че крадат национални съкровища за частните си колекции. А тя внимателно дешифрира записките им и контрабандно предава информация на Съпротивата, поставяйки на карта съдбата и живота си.
Франция, наши дни. Реми Ланг притежава луксозно имение на Френската Ривиера. Наследила го е от родителите, които никога не е срещала, заедно с една картина, която се оказва част от каталога на Херман Гьоринг с откраднати произведения на изкуството. Скърбейки за загубата на съпруга и дъщеря си в брутална катастрофа, Реми просто иска да остане сама с бизнеса си за винтидж дрехи и няма намерението да задълбава в тази мистерия. А тя си заслужава да бъде разгадана, защото се простира седем десетилетия назад към една малко позната част от историята на Втората световна война.
Тези две истории за любов и загуба се преплитат в “Къщата на Ривиерата” - новия исторически роман на Наташа Лестър, който е базиран върху съдбата на реални личности. Разказът в него е за смелостта и саможертвата, волята за живот и същината на човечността.
Сагата, издадена от “Сиела”, ни връща във Франция по време на Втората световна война и разказва за плячкосаните от нацистите произведения на изкуството.
Определян като “най-добрата ѝ книга”, новият роман на Наташа Лестър носи всички отличителни белези на нейния стил – от пищните описания на дрехите и модата на миналия век до автентичната атмосфера и внимателно проучените детайли от окупирания Париж по време на войната.
Известната авторка на исторически романи е позната у нас с книгите си “Тайната на Диор” и “Френският фотограф”.
Коментари (0)
Вашият коментар