Семейство Глейзър е готово да продаде акциите на "Манчестър Юнайтед" за 3,75 милиарда паунда. Новината съобщава "Дейли Мейл", като изданието се позовава на добре осведомени източници.
На Острова очакват да разберат дали подобна сума ще се хареса на най-богатия човек във Великобритания и привърженик на "червените дяволи" Джим Ратклиф, който се провали с неотдавнашната си оферта за "Челси".
Държавен инвестиционен фонд от Дубай също проявява интерес към поглъщането на един от най-големите клубове в Европа. Инвестиционни фондове от Абу Даби и Саудитска Арабия вече контролират управлението на клубове като "Манчестър Сити" и "Нюкасъл". Инвеститорите са изкушени най-вече от тлъстите приходи от телевизионни права, генерирани във Висшата лига.
Евентуалният нов собственик на клуба ще наследи и дългове от близо 600 милиона.
31-k1
Коментари (0)
Вашият коментар