На Илън Мъск може и да се бори със зъби и нокти за отказването си от сделката за закупуване на Туитър, но акционерите на Туитър са на друго мнение. Те планират да го принудят да я осъществи.
Мнозинството от акционерите на Туитър във вторник гласуваха в полза на неговата сделка за придобиване, която е на стойност 44 млрд. долара, което се равнява на 54,2 долара на дял. Акциите на компанията отвориха във вторник на стойност само 41 долара на дял. Това е почти 25% под цената на сделката, пише CNN.
В изявление на Туитър се казва, че предварителното преброяване е показало, че 98,6 % от подадените във вторник гласове са в полза на сделката.
"Туитър остава в готовност и желае да завърши сливането със свързани лица на г-н Мъск веднага. И във всеки случай, не по-късно от 15 септември 2022 година, втория работен ден след изпълнението на всички отлагателни условия, което е срокът, изискван от споразумението за сливане."
"Гласуването се състоя дни след третото писмо на Мъск до Туитър, с което той иска да прекрати споразумението им. Писмото е свързано с предполагаемото обезщетение от 7,75 млн. долара, което компанията е изплатила на бившия си шеф на отдела за сигурност Пийтър Затко, който по-късно сигнализира за предполагаеми слабости в сигурността и поверителността." допълва Туитър в изявлението си.
"В писмото, адвокатите на Мъск твърдят, че сумата, за която се твърди, че е била изплатена на Затко и неговите адвокати на 28 юни като част от споразумение за раздяла, е нарушила разпоредба от договора за придобиване. Според договора Туитър се е съгласил да не предоставя никакви обезщетения на служителите в размери извън "обичайния ход на бизнеса в съответствие с досегашната практика", съгласно договора.", добавят от Туитър
Туитър заклейми последните опити на Мъск да се измъкне от сделката като "несъстоятелни и неправомерни".
Илон Мъск за първи път изпрати писмо за прекратяване на сделката през юли. В него се твърди, че Туитър е нарушил споразумението, като е представил неверни данни за броя на спам акаунтите и фалшивите бот акаунти в платформата си. Социалната мрежа подаде иск срещу Мъск за приключване на придобиването, обвинявайки милиардера, че е използвал ботовете като претекст, за да се откаже от сделката, за която е получил "угризения на купувача" след спада на пазара.
Във вторник Затко даде показания пред Сената на САЩ относно сериозните според него проблеми на Туитър в областта на сигурността и неприкосновеността на личния живот. Включително и за възможността да притежава агенти на чуждестранното разузнаване на щат.
Делото между Мъск и Туитър е насрочено за съдебен процес на 17 октомври.
Коментари (0)
Вашият коментар