Бохо, бейби!

Ако радостта за вас е стил на живот, то е много вероятно да сте пристрастни към бохо модата, която е знак за свобода, женственост и добър вкус.

Бохемският стил, или както по-често го наричат бохо, се появява през 60-те години на 20 век. Първите му фенове са хипитата, за които най-важното нещо е свободата на избора във всичките й проявления. Постепенно обаче той става самостоятелно направление в модата, смесвайки хипи, винтидж и етно стиловете.

В началото на 21 век бохо се възражда благодарение на звезди от ранга на Кейт Мос, Сиена Милър, Кирстен Дънст, който го използват като ярък символ на независимост. Някои смятат, че бохо и хипи се припокриват, но това не е така, тък като бохемският стил изключва дрипавите и износени дрехи. За него са характерни леката небрежност, многослойността, дрехите са свободни, но в същото време се създава женствен, привлекателен и дори гламурен имидж. За да се обличате в бохо стил, е необходимо да умеете с мярка и вкус да комбинирате класиката с хитовете на сезона. Правилно подбраните дрехи и аксесоари изглеждат скъпо и бохемски.

Бохо стилът е комбинация от на пръв поглед несъвместими дрехи, детайли и тъкани. Съчетанията се получават при личности с фино чувство за стил, но не по-малко важно е и чувството за хумор. Материите обикновено са естествени – лен, памук, зебло, дантела, деним. Най-често срещаните комбинации се постигат с широки поли с кожени ресни, блузи в стил рустик, каубойски ботуши или обувки с равни подметки, големи чанти, изобилие от бижута от натурални материали. Понякога се комбинират етно, цигански и каубойски мотиви.

Какво ви е нужно

Ако стилът бохо ви харесва, но още не сте пробвали да се обличате по този начин, са ви нужни няколко грамотно подбрани базови дрехи. Преди всичко, това са леко протрити джинси, които ви стоят добре. Важен е не броят на камъчетата и мънистата по тях, а дизайнът. Към джинсите добавете няколко оригинални топа с бродерии. Топовете може да съчетавате и с дълга широка циганска пола от памук или лен. В бохемският гардероб задължително трябва да присъстват също винтидж поли в африкански или индийски стил – къси или дълги.

Стилът изисква многослойност, но бъдете внимателни да не я превърнете в безформеност. Леките естествени тъкани са най-предпочитани. В цветовата гама преобладават ярките, топли оттенъци. Базовите цветове са черно, бяло, кафяво, каки, кремаво, маслинено. Те може да се комбинират с акценти в сребърно, златно, лилаво, бордо. В цялостната ви визия не бива да присъстват повече от четири нюанса. Аксесоарите са ярки и цветни, но в премерено съотношение с облеклото.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Пари Сен Жермен ще плати на Мбапе 55 милиона евро
Лусил Бол – царицата на комедията, която проправи път за жените в шоубизнеса
Ефикасен домашен сироп при кашлица
В България най-младата баба е на 28 години, а най-младата майка – на 11
Защо Виктория Бекъм и Меган Маркъл вече не си говорят

Напишете дума/думи за търсене