Те са истински находки на Панаира на книга, който ще се проведе от 13 до 18 декември в НДК.
Най-продаваната авторка на исторически романи Филипа Грегъри ни повежда на шеметно пътешествие в „Три сестри, три кралиици“. Маргарет, по-голямата сестра на бъдещия крал Хенри VIII, възприема съвестно уроците на баба си - никой не може да стои по-високо от Тюдорите, никой не може да бъде по-богат, по-красив, по-смел и по-велик от представителите на тази династия. В кралския двор Маргарет има две съюзнички, но и съпернички - родната ѝ сестра, красивата и лекомислена Мери, и снаха ѝ, строгата и набожна Катерина Арагонска. В нелеките си съдби трите момичета са свързани до живот чрез обич и омраза, съперничество и споделена мъка - като три сестри, орисани да станат кралици на Англия, Франция и Шотландия, и да се изправят една срещу друга.
„Мъжът от Константинопол“ от Жозе Родригеш душ Сантуш е вдъхновен от реални събития роман за живота на един визионер, изиграл ключова роля в изграждането на модерното общество. Млад мъж получава от баща си - Калуст, който е на смъртно легло, неговите мемоари. Когато ги зачита, попада в напълно непознат свят – Константинопол в залеза на Османската империя. В този период на религиозно напрежение и динамични промени малкият Калуст израства, заобиколен от красотата на града на Босфора. Момчето развива силен естетически усет, но преди да се отдаде на изкуството, Калуст трябва да се докаже като далновиден предприемач. Той не просто натрупва състояние, а се нарежда сред най-богатите хора в Европа.
„Катерита Сфорца. Алената графиня“ от Джийн Калогридис е вълнуващ роман за една от най-знаменитите жени на италианското Възраждане, чиято страст и воля не знаят граници. Мълвата за красотата на младата Сфорца стига до Рим и папа Сикст IV я иска за жена на сина си Джироламо, като дарява семейството с два града - Имола и Форли. Катерина влиза триумфално в Рим като графиня и започва бляскав живот. Ала времената се менят, съпругът й бива убит и Катерина поема сама управлението на своите градове, а това неизменно означава много битки и войни.
Вдъхновен от истински събития, брилянтният исторически роман на Кели Естес „Момичето, което пишеше върху коприна” предлага разтърсващ разказ за две жени, свързани през времето от съдбата. Инара Ериксън открива изящно бродирано парче коприна в островното имение на починалата си леля. Докато повдига пласт по пласт тайните, притаени в това малко парче плат, животът й постепенно се преплита с този на Мей Лин – младо китайско момиче, мистериозно изчезнало от дома си преди цяло столетие. Чрез историите, които Мей Лин разказва върху коприната, Инара разкрива една трагична истина, която ще разтърси из основи цялото й семейство... и ще я изправи пред невъзможен избор.
„Момчето с гълъбите“ е един от най-превежданите израелски романи. Това е трогателен разказ за война, любов и гълъби. Саможертвата на поколението, извоювало независимостта на младата държава Израел, не е забравена, но е отстъпила място на сложното и многолико съвремие, в което любовта е все така търсена, губена и преоткривана.
„Личният бележник (тефтерчето) на Васил Левски. 1871-1872. България и Влашко“ е една уникална книга, в която е направен нов прочит на бележките на Апостола. Бележникът за първи път е представен самостоятелно факсимилно почти в автентичния му вид, огромна роля за което имат съставителите Цветолюб Нушев и Тодорка Томова от Народната библиотека, където се съхранява оригиналът.
Коментари (0)
Вашият коментар