Първият наш аудиосериал оживява и на хартия
Търсете и отговор на въпроса могат ли изборите да рушат демокрацията
Създаденият специално за Storytel трилър “P.S. Някой трябва да плати” от Богдан Русев е взривоопасна смесица между “Бандата на Оушън”, “Мисията невъзможна” и романите за Агент 007.
Още с появата си през 2019 г. “P.S. Някой трябва да плати” (ИК “Сиела”) успя да спечели сърцата на хиляди слушатели и влезе в историята като първия български аудиосериал, който беше преведен и на английски, и на руски език.
Почти две години по-късно създаденият специално за Storytel Original трилър се появява и в книжно издание с ексклузивен откъс от така очакваното продължение – “P.S. Всичко се връща”. А когато говорим за екшън-криминале, създаден от един от най-добрите български преводачи и писатели, всичко се оказва възможно. Дори и полет до екзотичен остров, за който знаят малцина…
Добре дошли в Сан Матадор - райско кътче, останало неотбелязано на картите и перфектното скривалище за всички бегълци от закона, които биха дали всичко, за да живеят спокойно в лукс и в анонимност от своите преследвачи. Попаднали веднъж на територията, управлявана от суровия диктатор, наричан Генерала, и неговите наследници, безопасността им е гарантирана. Защото, за да се сдобие човек с място на единствения самолет, чийто достъп до острова е разрешен, е необходима лична покана. Но понякога предишният им живот все пак не иска да бъде забравен...
Майкъл - един от най-добрите агенти на международната компания P.S. е изпратен със специална мисия на Сан Матадор, а именно да открие един от жителите на острова и да наложи правосъдие там, където законите са се провалили. За него това обаче далеч не е просто работна командировка. Осъден несправедливо и прекарал дълги години в затвора, младият мъж е готов на всичко, за да получи отмъщението си. А когато ситуацията неминуемо се усложнява, простичкият в началото план се превръща в истинско предизвикателство, възможно само за топпрофесионалисти в сенчестите занаяти. Ще бъде ли островната мисия успешна и колко далеч може да стигне човек в търсене на разплатата? И дали тя ще донесе и нужното изкупление? Миналото не е погребано. И някой трябва да плати за него.
Друго предложение на ИК "Сиела"
Могат ли избори
да рушат
демокрацията?
По книжарниците вече можете да намерите “Против изборите: В защита на демокрацията” от Давид ван Рейбрук (ИК “Сиела”) - диагноза за състоянието на демокрацията по света и призив за цялостно преосмисляне на ефектите от популизма, непрозрачността и технокрацията върху съвременните общества.
Западната цивилизация, закърмена с реториката на Уинстън Чърчил (“Всъщност демокрацията е най-лошата форма на управление, с изключение на всички останали форми, опитвани някога”) - е свикнала да вярва, че демокрацията е отговорът. Но тогава какъв е въпросът?
Демокрацията като форма на управление съществува от повече от две хилядолетия, още от люлката си в Древна Атина. За някои демокрацията е символ на отнет идеал, вечен стремеж за обществата от бившия Източен блок. В името ѝ са водени войни, за да бъде тя наложена като форма на управление на недемократични общества. Но демокрацията днес е много различна от пръвоначалната идеология, изповядвана от нейните създатели.
Давид ван Рейбрук ни повежда по стъпките на дълбокомислено и провокативно изследване, което смесва история, култура и политика, за да очертае нов начин на възприемане на демокрацията.
Ван Рейбрук развенчава дълбоко вкорененото схващане, че изборите са основата, върху която демокрацията е построена, и че без тях тя не би могла да съществува. Театърът на празните и недобронамерени обещания на кандидатите, корупционните практики, които изборният процес създава – всичко това подронва доверието в демокрацията. Живеем в опасно време, в което широкият интерес към политиката расте за сметка на доверието в народните представители, в институциите, дори в самия демократичен процес. И докато отъждествяваме изборите със самата демокрация, тези проблеми пускат корени в цялото ни общество.
В навечерието на парламентарни избори “Против изборите: В защита нa демокрацията” не е политическа история, а концепция, предмет на дебати и повод за осмисляне. Преведена на 18 езика и преиздадена над 12 пъти само в родината на нидерландеца Ван Рейбрук, книгата е призив за реформа, който дори да не дава всички отговори, задава правилните въпроси.
Този иконоборчески труд не би могъл да излезе в по-подходящо време… Той демонстрира как вместо да пазят нашето право на самоопределение, изборите всъщност пречат на демокрацията.
Карън Армстронг
Класация на издателството
Коментари (0)
Вашият коментар