Олигархът Алишер Усманов се развежда с Ирина Винер

След 30 години се рапада семейството на милиардера и неговата съпруга, Ирина Винер, главен треньор на националния отбор на Русия по художествена   гимнастика, снимка: стоп кадър от Ютюб

Руският милиардер от узбекски произход Алишер Усманов след 30 години щастлив брак  подал молба за развод с треньорката по художествена гимнастика Ирина Винер-Усманова, Това става ясно от дело, заведено в масковксия районнен съд под № 205. За новината първи съобщава сайтът StarHit, на когото се позовава агенция РБК.
Заявлението е подадено на 4 май. На 19 май, представители и адвокати на двете страните са провели разговор, след който на съпрузите са дадени повече от две седмици, за да вземат окончателно решение. Съдебното заседание е насрочено за 7 юни.
Говорител на ресслужбата на олигаха Усманов отказва коментар. В края на февруари Усманов влиза във всички списъци за налагане на санкиции на руските богаташи и подръжници на путиновия режим.

Той е съсобственик на крупни металургични предприятия – Михайловския (Железногорск) и Лебединския (Губкин) минно-обогатителни комбинати в Курска област, металургичния комбинат „Уралская Стал“ (Новотроицк, Оренбургска област), Осколския електро-металургичен комбинат (Стари Оскол, Белгородска област), обединени в холдинговото дружество „Металоинвест“ АД

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Мая, лимон, магданоз и още храни, които премахват пигментните петна
Откриха доказателства за живот на далечна планета
17 забрани на Разпети петък, които се спазват от векове
Направи си сам кошнички за Великден (галерия)
Ал Бано: Не пропускайте концерта ми в София

Напишете дума/думи за търсене